Polystyrénbetón
Je tepelno-zvukovo izolačná zmes perlového polystyrénu alebo polystyrénovej drte, napeňovacieho aditíva, vody a cementu. Naša spoločnosť pri výrobe používa výhradne napeňovacie aditíva od talianskeho výrobcu ISOLTECH. Zároveň polystyrénbetón vyrábame priamo na stavbe pomocou špeciálnych zariadení, čim sú garantované jeho technologické vlastnosti a výhody.
Použitie polystyrénbetónu
Výhody polystyrénbetónu
- tepelné a zvukovo izolačné vlastnosti (je možné dosiahnuť až 30 násobne lepší tepelno-izolačné vlastnosti oproti klasickému betónu)
- nízke výrobné náklady a dostupnosť
- nízka objemová hmotnosť ( konštrukcie nie sú zaťazované ) a dobrá pevnosť v tlaku
- kročajový útlm
- ma veľmi dobré mechanické vlastnosti ako napríklad pevnosť v tlaku
- rýchle tuhutie materiálu ( pochôdzne už po 24 hodinách )
- ide o nehorľavý materiál
- elasticita a ekologickosť
Technologické informácie POLYCEM
Tepelnoizolačný systém POLYCEM je mokrý technologický proces s pomerne nízkou pracnosťou. Kladie sa priamo na nosnú konštrukciu podláh a striech, pričom sa nevyžaduje rovný podklad, prípadne v ďalšom postupe stavebných prác je nutná ochranná izolácia proti zmáčaniu. V tepelnej izolácii POLYCEMU sa môžu viesť rozvody vody, kanalizácie, elektriny atď. Zmes POLYCEM sa dá po vyzretí povrchovo úplne hladko upraviť brúsením. Spracovanie zmesi POLYCEMU je prípustné pri teplote nad 5°C. Teplota prostredia nemá v žiadnom prípade klednúť pod 0°C.Pri vyzrievaní môžu v zmesi POLYCEM vznikať nekontrolovateľné zmršťovacie trhliny, ktoré nie sú jeho závadou.
Fyzikálne a chemické vlastnosti hmoty POLYCEM 250 po vyzretí:
Objemová hmotnosť: 300,0kg / m3
Tepelnoizolačné vlastnosti: 0,06 [ W/mk]
Súčiniteľ difúzie vodnej pary: 0,0266 δ. 109 [ s ]
Stupeň horľavosti: A ( nehorľavé )
Zvuková nepriezvučnosť: 12 – 15 Db / 500 Hz
Zaťaženie: 7 kg / cm2
Aplikačná hrúbka: 50 – 200 mm
POLYCEM nie je určený v skladbách podláh ako finálna povrchová úprava. Od poškodenia sa musí vhodným spôsobom ochrániť poterom.