Polystyrénbetón

Je tepelno-zvukovo izolačná zmes perlového polystyrénu alebo polystyrénovej drte, napeňovacieho aditíva, vody a cementu. Naša spoločnosť pri výrobe používa výhradne napeňovacie aditíva od talianskeho výrobcu ISOLTECH. Zároveň polystyrénbetón vyrábame priamo na stavbe pomocou špeciálnych zariadení, čim sú garantované jeho technologické vlastnosti a výhody.

Použitie polystyrénbetónu

Polystyrénbetón je určený pod anhydritový liaty poter, cementový liaty poter lebo ručne spracovateľný poter a na spádovanie plochých striech do 2%. Vďaka svojej nízkej objemovej hmotnosti je možné vyrobiť betón s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktorý dokáže konkurovať bežným tepelným izolantom. Tento system je možné využiť aj pri rekonštrukciách podláh a drevených stropov.

Výhody polystyrénbetónu

Medzi hlavné výhody patria najmä:

Technologické informácie POLYCEM

Tepelnoizolačný systém POLYCEM je mokrý technologický proces s pomerne nízkou pracnosťou. Kladie sa priamo na nosnú konštrukciu podláh a striech, pričom sa nevyžaduje rovný podklad, prípadne v ďalšom postupe stavebných prác je nutná ochranná izolácia proti zmáčaniu. V tepelnej izolácii POLYCEMU sa môžu viesť rozvody vody, kanalizácie, elektriny atď. Zmes POLYCEM sa dá po vyzretí povrchovo úplne hladko upraviť brúsením. Spracovanie zmesi POLYCEMU je prípustné pri teplote nad 5°C. Teplota prostredia nemá v žiadnom prípade klednúť pod 0°C.Pri vyzrievaní môžu v zmesi POLYCEM vznikať nekontrolovateľné zmršťovacie trhliny, ktoré nie sú jeho závadou.

Fyzikálne a chemické vlastnosti hmoty POLYCEM 250 po vyzretí:

Objemová hmotnosť: 300,0kg / m3
Tepelnoizolačné vlastnosti: 0,06 [ W/mk]
Súčiniteľ difúzie vodnej pary: 0,0266 δ. 109 [ s ]
Stupeň horľavosti: A ( nehorľavé )
Zvuková nepriezvučnosť: 12 – 15 Db / 500 Hz
Zaťaženie: 7 kg / cm2
Aplikačná hrúbka: 50 – 200 mm

POLYCEM nie je určený v skladbách podláh ako finálna povrchová úprava. Od poškodenia sa musí vhodným spôsobom ochrániť poterom.

Trieda

Voda

Polystyrén

Cement

Aditívum

Zaťaženia

POLYCEM 250

125 l

500 l

250 kg

0,8 l

7 kg/cm2

POLYCEM 300

150 l

500 l

300 kg

0,8 l

10 kg/cm2

POLYCEM 350

175 l

500 l

350 kg

0,8 l

13 kg/cm2

Polystyrénbetón realizujeme takmer po celom Západnom a Strednom Slovensku, najmä v mestách Trnava, Bratislava, Senec, Galanta, Pezinok, Dunajská Streda, Nové Zámky, Topolčany, Piešťany, Trenčín, Zvolen a iné.
Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na mieru? Neváhajte nás kontaktovať cez telefónne číslo alebo emailom a my si s Vami radi dohodneme obhliadku.