Anhydritový poter

Sú v súčastnosti najpoužívanejším typom poteru pri novostavbách ale i rekonštrukciách, najmä vďaka jeho dostupnosti a vynikajúcim vlastnostiam oproti cementovým poterom. Spracovanie je veľmi jednoduché a umožňuje tak rýchlu realizáciu väčších plošných výmer.

Aký je náš postup?

Naša spoločnosť má viac ako 15 ročné skúsenosti s liatím samonivelačných anhydritových poterov. Ako prvé vždy vykonáme úvodnú obhliadku, meranie a konzultáciu priamo na mieste, kedy si so zákazníkom vysvetlíme a prejdeme všetky detaily. Na základe obhliadky stanovíme individuálnu cenovú kalkuláciu potrebnú k zrealizovaniu poteru.

Pri realizácii, keďže sa aplikuje v riedkej konzistencii a je potrebné vodotesne upraviť podklad, býva často náročnejšia starostlivá príprava podkladu ako samotné liatie a spracovanie materiálu. Čo je veľmi dôležité, anhydritový poter vyrábame priamo na stavbe za pomoci špeciálnych strojov a sila, tým pádom nie sú negatívne ovplyvnené jeho vlastnosti počas prevozu, ale zretie začína priamo na stavbe. Zároveň pracujeme výhradne s overeným materiálom Baumit alfa 2000, ktorý dosahuje vynikajúce výsledné vlastnosti a nie je potrebné celoplošne brúsiť za účelom zlepšenia lepených nášlapných vrstiev. Aby sme poskytovali zákazníkom najkvalitnejšie služby, náš personál pravidelne absolvuje certifikačné školenia priamo v stredisku Baumit.

Výhody a použitie anhydritových poterov

Popis vrstiev

Skladba podlahy
Základné vlastnosti

Veľkosť zrna

4 mm

Pevnosť v tlaku po 28 dňoch

min. 20 MPa

Hrúbka vrstvy

2,5 – 5 cm

Spotreba

cca 18,5 kg /m2 pri hrúbke 1 cm

Realizácie

Anhydritový poter realizujeme takmer po celom Západnom a Strednom Slovensku a to najmä v mestách Trnava, Bratislava, Senec, Galanta, Pezinok, Dunajská Streda, Nové Zámky, Topolčany, Piešťany, Trenčín, Zvolen a iné. 

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na mieru? Neváhajte nás kontaktovať cez telefónne číslo alebo emailom a my si s Vami radi dohodneme obhliadku.