Penobetón

Je tepelno-zvukovo izolačná zmes cementu, napeňovacieho aditíva a vody. Liatiu penobetónov sa venujeme už viac ako 15 rokov a počas tohto obdobia sme nadobudli bohaté skúsenosti s ich realizáciou. Počas výroby používame výhradne nami overené aditívum od talianskeho výrobcu ISOLTECH.

Výhody penobetónu

Penobetón je stavebný materiál s dobrou mechanickou pevnosťou. Medzi jeho hlavné výhody patria najmä:

Použitie penobetónu

Penobetóny môžu nadobudnúť pomocou aditíva rôzne vlastnosti, preto sa využívajú najmä na vyrovnanie podkladných vrstiev, rekonštrukčných prácach, výplne dutín a medzier, ako tepelné alebo zvukové izolácie a iné.

Výroba

Náš vysoko kvalifikovaný a certfikovaní pracovníci vyrábajú zmes v špeciálnom zariadení od talianskeho výrobcu COISOIMPER priamo na stavbe. Výsledkom je tekutá, technickou penou odľahčená tepelno-zvukovo izolačná liata zmes, pochôdzna po 72 hodinách, so samonivelačnými vlastnosťami, primárne určená pod anhydritový liaty poter, cementový liaty poter alebo ručne spracovateľný poter.

Technický list – fyzikálne a chemické vlastnosti hmoty ISOCEM 300 po vyzretí :
Nízka objemová hmotnosť: 320,0 – 500 kg / m3
Tepelnoizolačné vlastnosti: od 0,08 [ W/mk]
Súčiniteľ difúzie vodnej pary: 0,0266 δ. 109 [ s ]
Stupeň horľavosti: A ( nehorľavé )
Index kročajovej nepriezvučnosti D L nw: 12 Db
Aplikačná hrúbka: 40 – 200 mm
Pevnosť v tlaku 10 – 13 kg/cm²

Technický list ISOCEM 250 si môžete stiahnuť na tomto odkaze

ISOCEM nie je určený v skladbách podláh ako finálna povrchová úprava. Od poškodenia sa musí vhodným spôsobom ochrániť poterom.

Trieda

Voda

Cement

Pena

Zaťaženia

ISOCEM 250

130 l

250 kg

780 l

7 kg/cm2

ISOCEM 300

150 l

300 kg

845 l

10 kg/cm2

ISOCEM 350

170 l

350 kg

820 l

13 kg/cm2

realizácie

Penobetón realizujeme takmer po celom Západnom a Strednom Slovensku v mestách ako napríklad Trnava, Bratislava, Senec, Galanta, Pezinok, Dunajská Streda, Nové Zámky, Topolčany, Piešťany, Trenčín, Zvolen a iné.
Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na mieru? Neváhajte nás kontaktovať cez telefónne číslo alebo emailom a my si s Vami radi dohodneme obhliadku.